Akupunktura homeokosmetyczna (AHK)

Bezbolesna metoda przeciw zmarszczkom i cellulitom

Akupunktura bez igieł

Akupunktura homeokosmetyczna jest wspaniałym uzupełnieniem akupunktury kosmetycznej, w przeciwieństwie do niej nie wymaga jednak nakłuwania igłami oraz doskonale nadaje się do samozabiegu, tzn. zabiegu na sobie samym.

Nazwa homeopatia pochodzi z języka greckiego: „homoios” oznacza podobny, a „pathos” – cierpienie. Homeopatia to zabieg polegający na leczeniu chorych substancjami w dużym rozcieńczeniu, które w normalnych ilościach wywołałyby te same objawy chorobowe u zdrowych osób.

Substancja bardzo rozcieńczona (np. D9 = rozcieńczenie 1:1 000 000 000) zwykle zawiera tylko informację energetyczną o materiale wyjściowym, czyli tylko wibracje, które przekazują tę informację.

Chorzy zazwyczaj otrzymują od homeopaty globulki, czyli kulki cukru spryskane rozcieńczonym lekarstwem. Poprzez powolne topienie się kulek pod językiem lub poprzez długotrwały kontakt ze skórą, ta energetyczna informacja jest przekazywana cierpiącej osobie. Jeśli globulki leżą bezpośrednio na punktach akupunkturowych, stymulują je, podobnie jak igły w akupunkturze.

AHK korzysta właśnie z tej zasady.

Ja sam nie jestem kosmetologiem i jako helpraktiker, zajmujący się przede wszystkim manualną terapią bólu, nie mam rozległej wiedzy na temat produktów pielęgnacyjnych, kremów, balsamów itp. Nie chcę też odwieść Cię od stosowania wypróbowanych przez Ciebie metod. Poprzez AHK chcę po prostu zaoferować Ci bezbolesny i skuteczny dodatek służący pielęgnacji skóry.

Terapia AHK obejmuje 12 zabiegów i trwa w sumie 4-6 tygodni. Dwa do trzech razy w tygodniu przyklejasz przed pójściem spać globulki homeopatyczne na określone punkty akupunktury, mocując je przyjaznym dla skóry plastrem i usuwasz je dopiero następnego ranka. Stosujesz przy tym naprzemiennie trzy różne środki homeopatyczne, z których wszystkie mają związek ze skórą. Regulujesz w ten sposób na przykład równowagę wodną, ​​uspokajasz nerwy, zmieniasz metabolizm, regulujesz układ hormonalny i bezpośrednio oddziałujesz na skórę.

Efekty pojawiają się szybko: czasami już po pierwszym zastosowaniu, ale pierwsze rezultaty widać zazwyczaj po kilku nocach stosowania AHK.

AHK można stosować zarówno do liftingu okolicy twarzy (wtedy stymulujesz 35 punktów), jak i do walki z cellulitem (tylko 9 punktów). Ich lokalizowania i naklejania nauczysz się w ciągu jednodniowego kursu.

Uwaga końcowa: Szkolenie nie jest kursem homeopatii ani akupunktury. Mogą wziąć w nim udział osoby bez jakichkolwiek wiadomości wstępnych w tych dziedzinach. Kurs ma charakter praktyczny. Wszystkie potrzebne wiadomości zostaną przekazane uczestnikom podczas szkolenia. Nie będą natomiast podawane dalej idące informacje na temat tych metod.