Terapia Dorn-Breußa

Łagodna terapia kręgosłupa i stawów

Kręgosłup ma bardzo ważne zadanie dla naszego ciała: nie tylko chroni rdzeń kręgowy i umożliwia nam prostą postawę lecz jest jeszcze odpowiedzialny za przepływ i rozdział energii życiowej. Pomiędzy kręgami przebiegają nerwy lączące mózg i rdzeń kręgowy z mięśniami, organami i komórkami zmysłów. Jeżeli jakiś krąg jest zablokowany lub przesunięty, przebiegający obok nerw jest podrażniany i przepływ energii poważnie zakłócony. Odpowiedni mięsień lub organ nie są więc prawidłowo zasilane. Blokady kręgów powodują nie tylko bóle pleców lecz różnorodne dolegliwości, nie łączone od razu z kręgosłupem. Prosty i niezablokowany kręgosłup jest więc ważny nie tylko dla naszej sylwetki i chodu lecz także dla zaopatrzenia wszystkich mięśni, tkanek i organów.

Metoda Dorna jest łagodną terapią kręgosłupa i stawów, przy której można stwierdzić i usunąć różnicę w długości nóg, skrzywienie miednicy i blokady kręgów. Dzieje się to bez naciągania i użycia przemocy jak w przypadki chiropraktyki lecz poprzez wyprostowanie kręgosłupa z dołu do góry.

Na początek masuje się plecy, aby rozluźnić napięte mięśnie. Następnie jest wcierany olejek z dziurawca w celu regeneracji nerwów i dysków po czym przesunięte kręgi są wprowadzane w ich prawidłowe pozycje. Masaż działa wyrównująco i energetycznie; można go również stosować w celu ogólnego odprężenia, regeneracji i profilaktyki.

Następnie jest sprawdzana długość nóg. Różnice pomiędzy obiema nogami zazwyczaj nie są wrodzone, lecz wynikają z nieprawidłowego ustawienia kości w stawach i mogą być natychmiast skorygowane.

Następnym krokiem jest zabieg na kręgosłupie metodą Dorna. Można przy tym wyczuć przesunięcia kręgów i – wykorzystując ruchy pacjenta – łagodnym naciskiem i całkowicie bezpiecznie, wsunąć je w ich wlaściwe miejsca. Dzieje się to bez naciągania i obciążania ścięgien i więzadeł. To bardzo prosta, bezpieczna i skuteczna metoda.

Pacjent pozostaje teraz w pozycji leżącej przez około 15 minut. Przez następne trzy do czterech dni powinien unikać dużych obciążeń.

Metoda Dorna jest:

  • Natychmiast skuteczna, często wystarcza niewiele zabiegów.
  • Łagodna i bezpieczna, obchodząca się bez lekarstw. W ciągu ostatnich 30 lat nie doszło z jej powodu do żadnych uszkodzeń, pomimo wielu tysięcy zabiegów.

Zalecenia:

Choroby kręgosłupa, degeneratywne zmiany, przekrzywienie miednicy, skolioza, ischias, lumbago, problemy z biodrami, kolanami i stopami, problemy z lędźwiami, bóle barku, ramię tenisisty, problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, bóle i zawroty głowy, tinnitus, nagłe ogłuchnięcie, problemy ze wzrokiem, wypadnięcie dysku, osteoporoza, brak prawidłowych odczuć w dłoniach i stopach, problemy z plecami po operacjach, różnica długości nóg.