Schudniecie za pomoca hipnozy

Schudnięcie zaczyna się w głowie!

Nasza podświadomość dyktuje nam pewne wzorce zachowania – równie i te, które utrudniają nam schudnięcie. Podczas seansu hipnotycznego nawiązujemy bezpośredni kontakt z podświadomością. Za pomocą hipnozy możemy zmienić nasze przyzwyczajenia żywnościowe. Uda się Wam je zmienić i zaprogramować Waszą świadomość na nową jakość życia.

Studia przeprowadzone w USA i na uniwersytecie w Tübingen wykazały, że hipnoza jest najskuteczniejszą metodą prowadzącą do schudnięcia.

Badania, szczególnie z USA, udowodniły, że za pomocą hipnozy można osiągnąć lepsze rezultaty niż specjalne terapie psychologiczne. Do eksperymentu przyjęto 43 bardzo otyłe kobiety, każda z nich miała już za sobą kilka różnych i bezskutecznych diet. 22 z nich zostało poddanych jedynie terapii psychologicznej, 21 kombinacji terapii psychologicznej z hipnozą.

Dla uczestniczek schudnięcie było bardzo ważne. Znacznie otyłe osoby często cierpią na choroby przemiany materii i udkładu ruchu, mają otłuszczoną wątrobę i problemy z sercem i układem krążenia. Poza tym mają też trudności w znalezieniu partnera, brak poczucia własnej wartości i – na przekór kursującym opiniom o „wesołych grubaskach” – mniejsze zadowolenie z życia.

Wynik studiów:

Uczestniczki z obydwu grup chudły. Traciły wagę i tłuszcz. W grupie poddanej hipnozie wyniki były jednak zdecydowanie lepsze niż w drugiej grupie. Okazało się, że traciły one na wadze jeszcze w kilka miesięcy po zakończeniu eksperymentu. Również utrata tłuszczu była znacznie większa w tej grupie 

Hipnoza miała jeszcze inne pozytywne efekty: zadowolenie z życia było w hipnotyzowanej grupie znacznie większe, tak samo stan zdrowia i uczucie wlasnej wartości.

Bez efektu jo-jo

Nie doszło tu także do efektu jo-jo: dziewięć z dziesięciu kobiet mogło utrzymać nową wagę jeszcze sześć miesięcy po zakończeniu eksperymentu.

Naukowcy wykazali, nawiasem mówiąc, że ta metoda jest skuteczna także dla mężczyzn.

W swoim gabinecie oferuję program hipnotyczny składający się z sześciu seansów, zazwyczaj w rytmie tygodniowym. Uczestnicy automatycznie zmieniają przy tym swoje przyzwyczajenia żywnościowe i to bez efektu jo-jo!

Można znowu dobrze czuć się w swoim ciele!