Karboksyterapia

Karboksyterapia - Nowość w medycynie kosmetycznej!

Terapia wykorzystująca dwutlenek węgla (CO2), nazwana karboksyterapią, stała się największą sensacją w medycynie kosmetycznej. Imponujące jest tu szerokie spektrum zastosowań i jej wysoka skuteczność. Jest to całkowicie pozbawiona ryzyka i nieznacznie inwazyjna   metoda odmładzania skóry, zwalczania cellulitu, rozstępów, blizn i lokalnych nagromadzeń tłuszczu.

Podczas karboksyterapii sterylny medyczny dwutlenek wegla jest wstrzykiwany cieniutką igłą w skóre lub w podskórną tkankę tłuszczową. Ciało interpretuje to jako stan niedoboru tlenu i reaguje tak zwanym efektem Bohra, tzn. do tkanek są uwalniane z krwi dodatkowe ilości tlenu. Dochodzi do nasilonego ukrwienia skóry i mięśni i w ten sposób również do wzmożonej działalności układu limfatycznego. Zintensyfikowana automatycznie produkcja nowych włókien kolagenowych powoduje ujędrnienie i wygładzenie skóry. Dzięki aktywizacji procesu przemiany materii są szybciej usuwane komórki tłuszczowe.

Karboksyterapia charakteryzuje się szerokim spektrum zastosowań medycznych i kosmetycznych:

Jest to najbardziej wydajna metoda redukcji cellulitu. Łączy ona w sobie działanie mechaniczne i chemiczne, aby zniszczyć komórki tłuszczowe i szybciej usunąć powstałe w ten sposób metabolity.

  • Alternatywa do liposukcji (odsysania tłuszczu).
  • Redukcja rozstępów o 60 do 80 procent.
  • Redukcja zmarszczek
  • Przywrócenie skórze elastyczności.
  • Redukcja worków i cieni pod oczami.
  • Wzmocnienie i regeneracja mieszków włosowych i zmniejszenie wypadania włosów.
  • Wzmocnienie zbyt cienkiej skóry.
  • Redukcja blizn.

Zabieg jest całkowicie pozbawiony ryzyka, ponieważ pracujemy tu z substancją w naturalny sposób wystepującą w organizmie (gaz CO2). Wstrzyknięty dwutlenek wegla dostaje się do krwiobiegu i szybko do płuc, gdzie jest następnie wydychany. Pewna jego część zamienia się jednak w kwas węglowy (CO2 + H2O → H2CO3), który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Wyniki karboksyterapii utrzymują się przez dłuższy czas. Raz pobudzona tkanka na długo zachowuje swą lepszą strukturę.

Pierwsze efekty karboksyterapii są widoczne na twarzy po 2-3, natomiast na ciele po 4-5 zabiegach. Stałe wyniki osiąga się zazwyczaj po 5-10 (twarz) lub 10-15 (ciało) zabiegach.