Lampa terapeutyczna TDP

TDP to skrót od słów „Teding Diancibo Pu“, co oznacza „specjalne spektrum elektromagnetyczne“.

Lampa TDP, nazywana także chińską lampą, przeszła w Chinach i w USA setki testów w instytutach badawczych, klinikach i na uniwersytetach. Łagodne ciepło lampy TDP w naturalny sposób wspomaga siły samouzdrawiania organizmu i to bez żadnych działań ubocznych. Na całym świecie sprzedano już miliony takich lamp do zastosowań tak w prywatnym zakresie jak i w klinikach i w gabinetach lekarskich.

Naturalne ciepło zamiast chemii

Lampa TDP jest nierozerwalnie związana z TMC (Tradycyjną Medycyną Chińską). Dzięki swemu rewolucyjnemu działaniu zdrowotnemu lampa terapeutyczna TDP otrzymała w grudniu 1984 roku złoty medal na międzynarodowych targach Eureka w Zagrzebiu oraz srebrny medal na światowej wystawie wynalazczości w Brukseli. Poza tym została ona oficjalnie dopuszczona przez FDA (naczelny urząd zdrowia) do sprzedaży w USA.

Lampa TDP została opracowana w Silicate Research Institute w Chongqing w Chinach. Grupa badawcza pod kierownictwem kierownika instytutu, doktora Wenbin Gou, otrzymała od chińskiego rządu zlecenie zbadania niewyjaśnionego do tego czasu fenomenu, stwierdzonego w pewnej cegielni w południowej części kraju:

Pomimo bardzo ciężkich warunków pracy, zatrudnieni w tej cegielni pracownicy cieszyli się jak najlepszym zdrowiem. Nie stwierdzano tam przypadków artrozy, artretyzmu, reumatyzmu ani innych chorób, typowych dla tego rodzaju pracy

Doktor Gou stwierdził, że przyczyną tego była czarna glina, znajdująca się wokół pieców cegielni. Skomplikowane analizy wykazały w glinie obecność 33 minerałów, które po podgrzaniu emitowaly fale elektromagnetyczne.

Różne minerały generowały przy tym fale elektromagnetyczne o różnej długości, przyjmowane przez ludzkie ciało i wywołujące w nim biologiczne efekty. Po wielu próbach w laboratoriach i szpitalach udało się wyprodukować lampę terapeutyczną, wyposażoną w specjalną glinianą płytkę, pokrytą minerałami z gliny tej właśnie cegielni. Jej receptura jest do dziś dnia trzymana w ścisłej tajemnicy.

Lampa TDP należy dzisiaj do standardowego wyposażenia chińskich szpitali. Posiada ona płytkę zawierającą 33 ważnych dla życia minerałów jak m.in. Fe, Se, Mn, Zn, Co, Ni, Cu, Cd, występujących w naturalny sposób w ludzkim organizmie. Po podgrzaniu do temperatury 280°C płytka z minerałami wysyła fale elektromagnetyczne o długości fal odpowiadających falom emitowanym przez każde ciało. Poprzez zakres fal widzialnych, fal podczerwonych aż do słabych fal mikrofalowych lampa TDP imituje naturalne, biologiczne spektrum promieniowania człowieka. Ułatwia to absorbcje tych fal przez ciało i przewyższa znacznie pod wzgledem działania tradycyjne lampy promieniowania podczerwonego.

Głeboko wnikające w ciało ciepło pobudza proces przemiany materii organizmu, mobilizuje transport tlenu, substancji odżywczych, przeciwciał oraz odprowadzanie odpadów przemiany materii. Dzięki temu wzrasta ukrwienie i zaopatrzenie komórek.

Lampa chińska może być stosowana jak akupunktura, pobudzając swym promieniowaniem odpowiednie punkty ciała. Wysłane fale harmonizują przy tym pole energetyczne i uwalniają je od blokad, przez co energia może ponownie swobodnie płynąć wzdłuż meridianów.

Lampa terapeutyczna TDP znajduje zastosowanie przy takich dolegliwościach jak:

  • bóle pleców
  • nadciśnienie
  • alergie
  • bóle stawów
  • reumatyzm
  • choroby krążenia
  • choroby skóry
  • stany zapalne
  • i wiele innych (tutaj lista...)

W Chinach jest stosowana od ponad 25 lat i ma ponad 60 milionów zadowolonych użytkowników na całym świecie.