Masaz kijkami bambusowymi

Masaż kijkami bambusowymi

Przenieś się w świat egzotyki i duchowości!

Masaż kijkami bambusowymi jest jedną z najstarszych sztuk leczniczych. Pochodzi on z obszaru Azji i Polinezji. Stosowali go tam uzdrowiciele do rozluźnienia mięśni wojowników. W Australii był używany przez tubylców do samoleczenia.

Co to jest masaż kijkami bambusowymi?

Jest to bardzo relaksujący masaż, łączący naturalną energię bambusa z wyjątkowo głębokim relaksacyjnym doświadczeniem, ponieważ bambus ma wyjątkową energię.

Dzięki pałeczkom różnej wielkości i specjalnym technikom masażu   jest skutecznie uwalniane głębokie napięcie tkanek. Bambus przekazuje przy tym swoją naturalną energię do ciała, umysłu i duszy.

Z powodu zawartego w bambusie krzemu dochodzi przy tym do naturalnego zjawiska zwanego piezoelektrycznością. Wytwarza się przy tym potencjał elektryczny (duże ilości ujemnych, tzn. „dobrych” jonów), który "energetyzuje" masowaną osobę.

Również i mechaniczne bodźce masażu przynoszą wiele pozytywnych efektów. Jednym z najważniejszych jest ujędrnienie i poprawa elastyczności skóry, tkanki podskórnej, poprawa metabolizmu skóry, co powoduje szybszą odnowę komórek naskórka. Przede wszystkim zwiększa się elastyczność i ogólny stan mięśni, modelując obszary problemowe, które wraz z upływem lat tracą swą elastyczność.

Siły piezoelektryczne uwalniane podczas masażu znacznie poprawiają gromadzenie się kolagenu, co jest odpowiedzialne za dobry stan takich obszarów ciała jak uda, pośladki, ściana brzucha, szyja, ramiona i twarz Ponadto, ten masaż stymuluje całe ciało, aktywując energię wewnętrzną i neutralizując nadmiar ładunków dodatnich, które nagromadziły się w ciele z powodu stresu, zanieczyszczenia lub choroby. Ujemne jony uwalniane podczas masażu zwiększają dopływ tlenu do mózgu i krwi, co prowadzi do zwiększenia energii, zdolności koncentracji i poprawy samopoczucia.

Co dzieje się podczas masażu kijkami bambusowymi?

Różnej wielkości i grubości kijki bambusowe są stosowane selektywnie i przy różnych ruchach dłoni. Poszczególne części ciała są skutecznie masowane poprzez pocieranie, ugniatanie i rolowanie za pomocą kijków, ale także za pomocą rąk.

Jaki jest efekt masażu bambusowego?

Dzięki masażowi bambusowemu można dotrzeć do głębiej leżących mięśni. Usuwane jest lokalne napięcie, tkanka jest dokładniej stymulowana i pobudzane krążenie krwi. Poprzez wspomaganie przepływu limfatycznego uzyskuje się efekt drenażu. Podczas tego niezwykłego i egzotycznego masażu jest również znacznie stymulowana percepcja zmysłowa.

Masaż bambusami jest szczególnie polecany osobom zestresowanym i napiętym. Pomaga on całkowicie się zrelaksować. Zastosowanie kijków bambusowych wzmacnia trwale napięte mięśnie i poprawia krążenie krwi, co prowadzi do regeneracji tkanek i redukcji cellulitu.

Zabieg łagodzi blokady energetyczne organizmu, stymuluje krążenie krwi i układ limfatyczny, łagodzi bóle kręgosłupa i uwalnia układ mięśniowy od napięć i sztywności. Ma nawet efekty kosmetyczne w okolicy twarzy: skóra staje się bardziej elastyczna.

Masaż ujędrnia tkankę i daje wspaniałe uczucie lekkości i dobrego samopoczucia. Jest to rewelacyjne połączenie natury i skutecznego leczenia.

Do zabiegu jest konieczne rozebranie się. Prosimy o przyniesienie ze sobą prześcieradła (lub dużego ręcznika, ręcznika kąpielowego, ręcznika do sauny itp.).

Zabieg trwa około 60 minut.

Przeciwwskazania:
Masaż kijkami bambusowymi nie jest zalecany podczas ciąży lub menstruacji, przy zaawansowanej osteoporozie, żylakach, zakrzepicy, chorobie nowotworowej, stanach zapalnych, problemach skórnych (np. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca) i chorobach serca.