Reiki

Reiki (rei = duch, dusza i ki = energia życiowa) to forma nałożenia rąk, która została ponownie odkryta i ustanowiona w Japonii w XIX wieku przez buddyjskiego mnicha i uczonego Mikao Usui. W świecie zachodnim została rozpropagowana przez Hawajo Takata, pierwszą mistrzynię Reiki poza Japonią.

Reiki oznacza „uniwersalną energię życiową”, która jest zawsze dostępna i można ją również wykorzystać do leczenia innych ludzi. Dzięki zastosowaniu Reiki są aktywowane siły samoleczenia, usuwane blokady, regeneruje się ciało i umysł, a myśli znów stają się jaśniejsze.

W odróżnieniu od innych form masażu, Reiki jest metodą delikatną, polegającą na płynnych ruchach i wykonywaną na ubranym ciele bez użycia jakichkolwiek środków pomocniczych. „Uniwersalna energia życiowa” przepływa przez ręce mistrza Reiki, aktywuje proces samoleczenia, łagodzi lęki i stres oraz wspomaga usuwanie blokad. Dłonie kładzie się przy tym na określonych miejscach ciała lub trzyma je, bez dotyku, nad odpowiednią strefą. Wiele osób odczuwa przy tym przyjemne ciepło, a niektórzy zasypiają.

Dla kogo nadaje się Reiki?

Dla każdego, niezależnie od tego, czy jest to niemowlę, nastolatek czy dorosły, a nawet dla każdego, kto chce po prostu odpuścić sobie: Reiki nie wymaga żadnego przygotowania ani koncentracji, ale pozwala, aby coś się działo.

Zastosowania Reiki  nie zastąpią jednak nigdy leczenia medycznego ani terapeutycznego. Nie stawia się przy niej żadnej diagnozy ani nie obiecuje wyleczenia.

Adepci drugiego stopnia Reiki otrzymują od mistrza/nauczyciela Reiki specjalne energetyczne narzędzia i techniki, za pomocą których są w stanie przełamywać bariery czasu i przestrzeni.

 

Jako mistrz/nauczyciel Reiki prowadzę seminaria wszystkich stopni, jak również  kursy specjalistyczne dla mistrzów Reiki.